OZDOBY ŚWIĄTECZNE, BOŻONARODZENIOWE – Do ogrodu i na balkon

Stworzenie pięknych i oryginalnych bożonarodzeniowych dekoracji ogrodowych i strojenie balkonu w ozdoby świąteczne nie jest trudne. Wystarczy zastosować kilka interesujących i kreatywnych pomysłów, aby w naszym ogrodzie w okresie świątecznym panował magiczny nastrój. Na przystrajanie ogrodu na święta Bożego Narodzenia najlepiej wybrać pogodny dzień bez opadów deszczu, czy śniegu i silnych powiewów wiatru.

Oprócz radosnego nastawienia i chęci do działania, aby udekorować świątecznie ogród będzie nam potrzebnych kilka gadżetów, a wśród nich na przykład lampki choinkowe, dekoracje choinkowe w postaci bombek lub wstążek, czy elementy małej architektury ogrodowej w tematyce bożonarodzeniowej. To, w jakim stylu przystroimy nasz ogród na święta, zależy wyłącznie od naszych upodobań. Możemy wybrać design skrajnie nowoczesny bądź tradycyjny nawiązujący do rustykalnych wiejskich świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, jak udekorować ogród na święta Bożego Narodzenia.


Dekoracje świąteczne do ogrodu i na balkon

Foto osłona bożonarodzeniowa wykonana z mocnego materiału banerowego z trwałym nadrukiem. Łatwa w montażu ozdoba świąteczna na ogrodzenie, a także na balkon i taras.

Oryginalne bożonarodzeniowe dekoracje ogrodowe.

  • Szopka bożonarodzeniowa

Nawet niewielka szopka sprawi, że w świątecznym ogrodzie będzie panować niesamowity nastrój. Szopkę bożonarodzeniową możemy zrobić samodzielnie na przykład z zabezpieczonej przed działaniem wilgoci sklejki lub drewna, bądź z wodoodpornych plastikowych elementów. Możemy również kupić już gotową instalację. Wybór jest ogromny- od symbolicznych bardzo małych stajenek, po duże okazałe konstrukcje. Szopki ogrodowe mogą być całe wykonane z drewna, mieć elementy słomiane, metalowe, ceramiczne czy z tworzywa sztucznego. Również postaci w szopce mogą być drewniane, ceramiczne lub z tworzywa.

Szopkę można ustawić pod choinką lub obok niej, ale również na tarasie, przy wejściu do domu czy w pobliżu ogrodzenia.

  • Stroik bożonarodzeniowy

Piękny dekoracyjny stroik świąteczny wykonany z gałązek świerkowych lub jodłowych będzie świetnie się prezentował na drzwiach wejściowych do domu, na bramie wjazdowej na naszą posesję, ale również powieszony na płocie, daszku studni ogrodowej, czy pompie abisynce.

Możemy rozbić go samodzielnie, wykorzystując gałązki iglaków, szyszki, jarzębinę, żołędzie i inne dary natury. Do nabycia są również gotowe wieńce zarówno takie wykonane z naturalnych materiałów, jak i z wysokiej jakości bardzo ładnie wyglądających tworzyw sztucznych. Znajdziemy je w każdej kwiaciarni oraz centrum ogrodniczym, a także w wielu marketach i sklepach z wyposażeniem wnętrz.


Stroik w formie foto osłony będzie piękną ozodobą świąteczną na balkon i płot.

Ozdoby świąteczne na balkon
Foto osłona na balkon – Stroik świąteczny
  • Mała architektura

Bożonarodzeniowe rzeźby ogrodowe potrafią być naprawdę zachwycające. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach i wzorach. Mogą także być wykonane z różnych materiałów na przykład z metalu, drewna, gipsu, czy ceramiki. Przepięknie będą wyglądały świąteczne renifery, sanie Świętego Mikołaja, bożonarodzeniowe skrzaty, czy dzwoneczki.

  • Girlandy

Takie ozdoby świąteczne doskonale wyglądają na płotach, ogrodzeniach, wszelkiego rodzaju daszkach, pergolach, balustradach, czy przymocowane nad drzwiami wejściowymi do domu. Gotowe zielone girlandy z tworzyw syntetycznych znajdziemy w marketach budowlanych. Będą one pięknie wyglądać przyozdobione światełkami, kolorowymi wstążkami, czy niewielkimi bombkami.

Dekorowanie ogrodu na święta Bożego Narodzenia to świetna zabawa, do której możemy zaangażować całą rodzinę. Najpierw wybierzmy się na zakupy, później przygotujmy ozdoby w zaciszu domowym, a następnie ubierzmy się ciepło i wyjdźmy do ogrodu je zainstalować.

Światełka bożonarodzeniowe do ogrodu.

Lampki sprawią, że nasz ogród w okresie świątecznym po zmroku będzie nabierał iście bajkowego charakteru. Światełka świetnie będą wyglądały na drzewkach, zarówno tych iglastych, jak i wszystkich pozostałych, ale również na małej architekturze ogrodowej, na ogrodzeniach, murkach, płotach, daszkach, czy ułożone wzdłuż ścieżek lub chodników.

Jakie lampki choinkowe wybrać do ogrodu? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, by były to światełka przeznaczone na tereny zewnętrzne, które są wodoodporne i wytrzymałe na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych takich jak niska temperatura. Takie lampki powinny mieć klasę ochrony przynajmniej na poziomie IP 44. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że są one bezpieczne i będą działać bezawaryjnie. Pamiętajmy, aby wybierać tylko dobrej jakości certyfikowane produkty.

Ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem są również łańcuchy świetlne solarne. Działają one na tej samej zasadzie co solarne lampy ogrodowe. W dzień, gdy jest jasno, ładują się, aby w nocy pięknie świecić. Małe punkty świetlne nie potrzebują do działania wielkich zasobów energii, dlatego powinny bez problemu naładować się nawet w krótkie zimowe dni.

Łańcuchów świetlnych do ogrodu szukajmy w marketach budowlanych, elektromarketach i centrach ogrodniczych.

Jak przystroić choinkę rosnącą w ogrodzie na Boże Narodzenie?

Jako choinka świąteczna najlepiej sprawdzą się rosnące w ogrodzie świerki lub jodły. Nie martwmy się jednak, jeśli nie mamy w ogródku tych gatunków. Z powodzeniem możemy wykorzystać także inne iglaki na przykład sosny, żywotniki, czy jałowce. Pięknie będą również wyglądały świątecznie przystrojone bezlistne w okresie zimowym drzewa liściaste na przykład drzewka owocowe.

Kluczowym elementem na każdym drzewku bożonarodzeniowym są światełka. Wybierzmy takie, przeznaczone na tereny zewnętrzne. Doskonałym wyborem są solarne lampki choinkowe, których nie trzeba podłączać do żadnego zasilania. Nie potrzebują one dużej ilości energii, aby pięknie świecić przez całą noc, zdąża się naładować nawet w krótkie zimowe dni, gdy dni często nie są zbyt słoneczne. Wybierzmy światełka w swoim ulubionym kolorze. Mogą one być różnobarwne lub kolorowe. Bardzo elegancko będą wyglądać punkty świetlne z klasycznymi białymi żaróweczkami, ale także w kolorze czerwonym, zielonym, lub błękitnym.

Już sama instalacja światełek sprawi, że nasza ogrodowa choinka nabierze wyjątkowego wyglądu. Oczywiście możemy powiesić na niej również inne typowo świąteczne dekoracje jak na przykład bombki. Pamiętajmy, aby wybierać ozdoby plastikowe, ponieważ te szklane mogą się łatwo stłuc na dworze, gdzie panują niesprzyjające warunki atmosferyczne- wystarczy, że wiatr strąci je na ziemię, lub pod jego wpływem uderzą mocniej o gałązkę drzewka, na którym wiszą.